IV Pomorski Piknik Seniora

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa w imieniu organizatorów:

Miasta Gdańska, Fundacji Niezależni, Fundacji 50Aleja oraz Fundacji Sztuka Życia Niepokonani do udziału w wydarzeniu:

pn. „IV Pomorski Piknik Seniora”,

które odbędzie się 18 czerwca 2016 r.(sobota) (w godz. 10:00-15:00)

na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku

Co w tym roku?

Wydarzenie będzie miało wymiar międzypokoleniowy, dlatego zapraszamy Seniorów oraz ich dzieci i wnuków. Liczymy, że bardziej aktywni namówią swoich sąsiadów, znajomych do wyjścia z domu, skorzystania z bogatej oferty wydarzeń piknikowych. Stworzymy przestrzeń do spotkania, wymiany doświadczeń, zapoznania się z możliwościami różnych form aktywności proponowanych seniorom.
Swoją ofertę przedstawią m.in. Uniwersytety Trzeciego Wieku, Wolontariat Senioralny, Kluby Seniora zachęcając mieszkańców Gdańska do wspólnego działania. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, zasięgnąć specjalistycznych porad, porozmawiać o przysługujących im prawach. Specjaliści opowiedzą jak uchronić przed oszustwami i wyłudzeniami.

Będzie też coś dla ciała.
Zajęcia ruchowe dostosowane do możliwości seniorów, oraz takie, w które zaangażować się mogą całe rodziny. Wszak o ruch to zdrowie!
Ponadto, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze w tym nauka szydełkowania czy robienia bransoletek, ale to tylko niektóre z propozycji jakie znajdą się w ofercie Pikniku. Zapraszamy wszystkich do udziału w grach, zabawach i konkursach.
Nie zabraknie warsztatów kulinarnych i degustacji, na których będzie można nauczyć się czegoś nowego i pochwalić swoimi pomysłami.

Na scenie odbędą się pokazy, występy artystyczne i muzyczne umilając wszystkim uczestnikom czas spędzony na wspólnym Pikniku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wstęp wolny.