Porady prawne

Zapraszamy na bezpłatne porady prawne w piątki o godz. 16.30 udzielane przez radcę prawnego Marcina Grudzińskiego w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście ( ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku).

Możliwość skorzystania z porad prawnych kierowana jest do osób nieposiadających środków finansowych na skorzystanie z pomocy kancelarii.

Konsultacje odbywają się co piątek. Prosimy o wcześniejsze zapisy w Świetlicy Krytyki Politycznej osobiście, telefonicznie (58 304 75 22) lub poprzez e-mail (trojmiasto@poczta.krytykapolityczna.pl). Prosimy o podanie informacji, jakiego problemu dotyczyć będzie spotkanie.

Porady prawne będą udzielane w zakresie:

• Prawo administracyjne (zasiłki i inne świadczenia z pomocy społecznej, stypendia, sposoby dokumentowania uprawnień, zaskarżanie decyzji odmawiających świadczeń);

• Prawo ubezpieczeniowe i cywilne (ubezpieczenia społeczne, odszkodowania za poniesione szkody materialne i niematerialne);

• Prawo pracy (uprawnienia pracownika i ich egzekwowanie od pracodawcy, przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi);

• Postępowanie cywilne (zasady uzyskiwania zwolnienia z kosztów i pełnomocnika z urzędu, egzekucja alimentów)

Marcin Grudziński egzamin radcowski zdał w 2010 roku. Aplikację radcowską odbywał w latach 2006-2010 w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Od czasu studiów na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego (2000-2005) praktykował, a obecnie pracuje w kancelarii radcowskiej, gdzie zajmuje się obsługą prawną osób fizycznych, przedsiębiorców oraz instytucji samorządowych i państwowych. Dysponuje ponad 10-letnim doświadczeniem w stosowaniu, interpretacji prawa cywilnego, rodzinnego, pracy, samorządowego oraz administracyjnego. W latach 2004-2009 działał jako społeczny kurator sądowy. Pełni też funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w spółce kapitałowej.